Dlaczego warto żyć z kotem pod jednym dachem?

Wiele słyszy się o dobroczynnym wpływie na nasze życie, jakie daje nam mieszkanie ze zwierzakami. Oczywiście, posiadanie zwierzaka to nie tylko same przyjemności, ale również obowiązki i odpowiedzialność, w końcu kot to równoprawny członek rodziny, którym trzeba się opiekować. Wszystko jest jednak warte poświęconej kotom uwagi – ponieważ tego, w jaki sposób się nam odwdzięczają, nie można kupić za żadne pieniądze.
Kot to zdrowie!
Amerykańscy naukowcy co rusz przeprowadzają badania, w których udowodniają swoje teorie dotyczące wpływu kota na zdrowie właściciela. Tym razem, grupa badaczy z Uniwersytetu w Minnesocie dowiodła, że ludzie posiadający koty mają mniejsze skłonności do zawałów! Zatem jeśli mieszkamy z kotem, możemy cieszyć się faktem, że mamy aż o 30% mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia zawału od ludzi, którzy kocimi fanami nie są. Właściciele kotów są również mniej narażeni na inne choroby układu sercowo-naczyniowego, jak i udarów.

Szelki dla kota

Koty uczą nas dobrych nawyków
Na pewno spotkaliście się z informacją, że koty potrafią spać do szesnastu godzin na dobę. I wiedzą, co zdrowe! Wcale nie świadczy to o ich lenistwie, a o wiedzy o swoim organizmie. Śpiąc pozbywają się stresu, przyspieszają proces trawienia oraz inne procesy zachodzące w organizmie oraz się regenerują! Dlatego jako właściciele kotów powinniśmy w ciągu dnia zdecydować się na wspólną 20-minutową drzemkę, która poprawi naszą pamięć, nastrój, kreatywność i spostrzegawczość.
Siła kociego mruczenia
Pomimo tego, że mechanizm kociego mruczenia wciąż w większej części pozostaje dla nas tajemnicą, niezaprzeczalnym faktem jest to, że dzięki mruczeniu spada nasz poziom stresu! Więc jeśli masz stresujący dzień, nie ma lepszego lekarstwa niż przytulenie się do swojego pupila, a na pewno wszystkim poprawią się nastroje.
Koty są urocze
Poprawić nastrój zmęczonemu i zestresowanemu właścicielowi zdecydowanie mogą różne wygłupy kotów. Mimo tego, że badania tego nie potwierdzają, koty często zachowują się zabawnie tylko ze względu na to, że wiedzą, że będąc w centrum uwagi rozśmieszą swojego właściciela. Dlatego pogoń za światłem czy własnym cieniem lub walka ze sprzętem domowym stanowi nieodłączny numer ich show. Natomiast naukowcy z jednego z kalifornijskich uniwersytetów dowiedli, że nawet oglądając śmieszne koty w Internecie przez kilkanaście minut możemy znacznie poprawić swój nastrój! Może jest więc to dobra opcja dla alergików?
Jeśli wahasz się, czy powiększyć swoją rodzinę o kota, po przeczytaniu tego artykułu nie powinieneś mieć już żadnych wiadomości!